V-10G2-1C25-K
V-10G2-1C25-K OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
1694268.pdf
Виробник: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - V-10G2-1C25-K - MICROSWITCH, HINGE LEVER, SPDT 10A 250V
tariffCode: 85365019
rohsCompliant: YES
Schalteranschlüsse: Quick Connect
Mikroschalter-Betätiger: Hinge Lever
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktstrom, max.: 10A
usEccn: EAR99
AC-Kontaktspannung, nom.: 250V
euEccn: NLR
DC-Kontaktspannung, nom.: 250V
Produktpalette: V Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betätigungskraft, max.: 200gf
Kontaktkonfiguration: SPDT
Mikroschaltertyp: Snap Action
directShipCharge: 25
на замовлення 31 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - V-10G2-1C25-K - MICROSWITCH, HINGE LEVER, SPDT 10A 250V, tariffCode: 85365019, rohsCompliant: YES, Schalteranschlüsse: Quick Connect, Mikroschalter-Betätiger: Hinge Lever, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kontaktstrom, max.: 10A, usEccn: EAR99, AC-Kontaktspannung, nom.: 250V, euEccn: NLR, DC-Kontaktspannung, nom.: 250V, Produktpalette: V Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betätigungskraft, max.: 200gf, Kontaktkonfiguration: SPDT, Mikroschaltertyp: Snap Action, directShipCharge: 25.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 1089 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
V-10G2-1C25-K V-10G2-1C25-K Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div V_Series_Snap_Action_Rev_Jan_2007.pdf Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V
Packaging: Tray
Current Rating (Amps): 10A (AC), 100mA (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 80°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type: Lever, Straight
Operating Force: 125gf
Ingress Protection: IP40
Release Force: 14gf
Pretravel: 0.157" (4.0mm)
Differential Travel: 0.060" (1.5mm)
Overtravel: 0.062" (1.6mm)
Operating Position: 0.600" (15.2mm)
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V