V-10G5-1C24-K
V-10G5-1C24-K Omron Electronics Inc-EMC Div
V_Series_Snap_Action_Rev_Jan_2007.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V
Packaging: Tray
Current Rating (Amps): 10A (AC), 100mA (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 80°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type: Lever, Roller
Operating Force: 120gf
Ingress Protection: IP40
Release Force: 15gf
Pretravel: 0.063" (1.6mm)
Differential Travel: 0.025" (0.6mm)
Overtravel: 0.030" (0.76mm)
Operating Position: 0.815" (20.7mm)
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V
Mechanical Life: 50,000,000 Cycles
Electrical Life: 300,000 Cycles
на замовлення 1000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V, Packaging: Tray, Current Rating (Amps): 10A (AC), 100mA (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 80°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Actuator Type: Lever, Roller, Operating Force: 120gf, Ingress Protection: IP40, Release Force: 15gf, Pretravel: 0.063" (1.6mm), Differential Travel: 0.025" (0.6mm), Overtravel: 0.030" (0.76mm), Operating Position: 0.815" (20.7mm), Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 125 V, Mechanical Life: 50,000,000 Cycles, Electrical Life: 300,000 Cycles.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
V-10G5-1C24-K V-10G5-1C24-K Виробник : OMRON ELECTRONIC COMPONENTS 1694268.pdf Description: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS - V-10G5-1C24-K - MICROSWITCH, ROLLER LEVER SPDT 10A 250V
tariffCode: 85365005
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
AC-Kontaktspannung, nom.: 250V
DC-Kontaktspannung, nom.: 250V