V-15G3-1C26-K
V-15G3-1C26-K Omron Electronics Inc-EMC Div
B010-E1.pdf
Виробник: Omron Electronics Inc-EMC Div
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 250V
Packaging: Tray
Current Rating (Amps): 15A (AC), 100mA (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 80°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type: Lever, Straight
Operating Force: 130gf
Ingress Protection: IP40
Mechanical Life: 50,000,000 Cycles
Electrical Life: 100,000 Cycles
Release Force: 12gf
Pretravel: 0.354" (9.0mm)
Differential Travel: 0.110" (2.8mm)
Overtravel: 0.079" (2.0mm)
Operating Position: 0.600" (15.2mm)
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V
на замовлення 1203 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 250V, Packaging: Tray, Current Rating (Amps): 15A (AC), 100mA (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 80°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Actuator Type: Lever, Straight, Operating Force: 130gf, Ingress Protection: IP40, Mechanical Life: 50,000,000 Cycles, Electrical Life: 100,000 Cycles, Release Force: 12gf, Pretravel: 0.354" (9.0mm), Differential Travel: 0.110" (2.8mm), Overtravel: 0.079" (2.0mm), Operating Position: 0.600" (15.2mm), Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 125 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
V-15G3-1C26-K V-15G3-1C26-K Виробник : Omron Electronics en-v.pdf Basic / Snap Action Switches HINGE LEVER SPDT 15A