V1651C25
V1651C25 Omron
en-v.pdf
Виробник: Omron
Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Short Hinge Roller Lever Quick Connect 16A 250VAC 250VDC 372.85VA 2.35N Screw Mount
на замовлення 118 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 55
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис V1651C25 Omron
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 250V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 16A (AC), 600mA (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 80°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Actuator Type: Lever, Roller, Operating Force: 240gf, Ingress Protection: IP40, Mechanical Life: 50,000,000 Cycles, Electrical Life: 100,000 Cycles, Release Force: 50gf, Pretravel: 0.063" (1.6mm), Differential Travel: 0.025" (0.6mm), Overtravel: 0.030" (0.76mm), Operating Position: 0.815" (20.7mm), Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 125 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
V-165-1C25 V-165-1C25 Виробник : Omron Electronics Inc-EMC Div B010-E1.pdf Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 250V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 16A (AC), 600mA (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 80°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type: Lever, Roller
Operating Force: 240gf
Ingress Protection: IP40
Mechanical Life: 50,000,000 Cycles
Electrical Life: 100,000 Cycles
Release Force: 50gf
Pretravel: 0.063" (1.6mm)
Differential Travel: 0.025" (0.6mm)
Overtravel: 0.030" (0.76mm)
Operating Position: 0.815" (20.7mm)
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V
на замовлення 40 шт:
Кількість Ціна
V-165-1C25 V-165-1C25 Виробник : Omron en-v.pdf Switch Snap Action N.O./N.C. SPDT Short Hinge Roller Lever Quick Connect 16A 250VAC 250VDC 372.85VA 2.35N Screw Mount
на замовлення 720 шт:
Мінімальне замовлення: 35
на замовлення 98 шт:
V-165-1C25 V-165-1C25 Виробник : OMRON / PARTNER STOCK 1678744.pdf Description: OMRON / PARTNER STOCK - V-165-1C25 - Mikroschalter, IP40, Miniatur, Kurzer Scharnier-Rollenhebel, SPDT, Steckanschluss, 16 A, 8 V
tariffCode: 85365080
rohsCompliant: YES
Schalteranschlüsse: Steckanschluss
Mikroschalter-Betätiger: Kurzer Scharnier-Rollenhebel
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktstrom, max.: 16A
usEccn: EAR99
AC-Kontaktspannung, nom.: 250V
euEccn: NLR
DC-Kontaktspannung, nom.: 8V