VAR10-275
VAR10-275 SR PASSIVES
SR_PASSIVES- VAR10 series.pdf
Виробник: SR PASSIVES
Category: THT varistors
Description: Varistor: metal-oxide; THT; 275VAC; 350VDC; 430V; ±10%; 2.5kA; 68J
Mounting: THT
Body dimensions: Ø12.5mm
Power: 0.4W
Varistor voltage tolerance: ±10%
Energy E10/1000µs: 68J
Max. operating voltage: 275V AC; 350V DC
Varistor max current 8/20µs: 2.5kA
Varistor voltage: 430V
Type of varistor: metal-oxide
Leads dimensions: Ø0.8x25mm
Terminal pitch: 7.5mm