VAR14-250
VAR14-250 SR PASSIVES
SR_PASSIVES- VAR14 series.pdf
Виробник: SR PASSIVES
Category: THT varistors
Description: Varistor: metal-oxide; THT; 250VAC; 320VDC; 390V; ±10%; 4.5kA; 123J
Type of varistor: metal-oxide
Mounting: THT
Max. operating voltage: 250V AC; 320V DC
Varistor voltage: 390V
Varistor voltage tolerance: ±10%
Varistor max current 8/20µs: 4.5kA
Terminal pitch: 7.5mm
Body dimensions: Ø16.5mm
Energy E10/1000µs: 123J
Power: 0.6W
Leads dimensions: Ø0.8x25mm