VB40100G-E3/4W Vishay General Semiconductor - Diodes Division
v40100g.pdf
Виробник: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO263
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-263AB (D²PAK)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 810 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 100 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO263, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-263AB (D²PAK), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 810 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 100 V.
Інші пропозиції VB40100G-E3/4W
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
товару немає в наявності
VB40100G-E3\4W VB40100G-E3\4W Виробник : Vishay Schottky Diodes & Rectifiers 40A,100V,TRENCH SKY RECT.