VF60120C-M3/4W
VF60120C-M3/4W Vishay General Semiconductor - Diodes Division
VF60120C.pdf
Виробник: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOTT 120V ITO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A
Supplier Device Package: ITO-220AB
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 120 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 950 mV @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 120 V
на замовлення 830 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE ARR SCHOTT 120V ITO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 30A, Supplier Device Package: ITO-220AB, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 120 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 950 mV @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 120 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
VF60120C-M3/4W VF60120C-M3/4W Виробник : VISHAY VF60120C.pdf Category: THT Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; THT; 120V; 30Ax2; TO220FP; Ufmax: 0.95V
Type of diode: Schottky rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 120V
Load current: 30A x2
Semiconductor structure: common cathode; double
Case: TO220FP
Max. forward voltage: 0.95V
Max. forward impulse current: 0.3kA
Kind of package: tube
Quantity in set/package: 50pcs.
на замовлення 972 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
VF60120C-M3/4W VF60120C-M3/4W Виробник : Vishay General Semiconductor VF60120C.pdf Rectifiers 60A,120V,TRENCH SKY RECT.