Продукція > TDK > VLCF5028T-560MR43-2
VLCF5028T-560MR43-2
VLCF5028T-560MR43-2 TDK
3744367.pdf
Виробник: TDK
Description: TDK - VLCF5028T-560MR43-2 - Leistungsinduktivität (SMD), 56 µH, 980 mA, Geschirmt, 430 mA, VLCF Series, 2020 [Metrisch 5050]
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 2.8mm
rohsCompliant: YES
Induktivität: 56µH
Bauart der Induktivität: Geschirmt
Induktivitätstoleranz: ± 20%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Bauform/Gehäuse der Induktivität: 2020 [Metrisch 5050]
DC-Widerstand, max.: 0.41ohm
isCanonical: N
usEccn: EAR99
RMS-Strom Irms: 980mA
Sättigungsstrom (Isat): 430mA
Produktlänge: 5mm
euEccn: NLR
Produktpalette: VLCF Series
productTraceability: No
Produktbreite: 5mm
SVHC: Melamine (04-Feb-2026)
на замовлення 480 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TDK - VLCF5028T-560MR43-2 - Leistungsinduktivität (SMD), 56 µH, 980 mA, Geschirmt, 430 mA, VLCF Series, 2020 [Metrisch 5050], tariffCode: 85045000, Produkthöhe: 2.8mm, rohsCompliant: YES, Induktivität: 56µH, Bauart der Induktivität: Geschirmt, Induktivitätstoleranz: ± 20%, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Bauform/Gehäuse der Induktivität: 2020 [Metrisch 5050], DC-Widerstand, max.: 0.41ohm, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, RMS-Strom Irms: 980mA, Sättigungsstrom (Isat): 430mA, Produktlänge: 5mm, euEccn: NLR, Produktpalette: VLCF Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktbreite: 5mm, SVHC: Melamine (04-Feb-2026).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
VLCF5028T-560MR43-2 VLCF5028T-560MR43-2 Виробник : TDK Corporation inductor_commercial_power_vlcf5028-2_en.pdf Description: FIXED IND 56UH 430MA 410MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 410mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 430mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.110" (2.80mm)
Part Status: Active
Inductance: 56 µH
Current Rating (Amps): 430 mA
на замовлення 500 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
VLCF5028T-560MR43-2 VLCF5028T-560MR43-2 Виробник : TDK 3744367.pdf Description: TDK - VLCF5028T-560MR43-2 - Leistungsinduktivität (SMD), 56 µH, 980 mA, Geschirmt, 430 mA, VLCF Series, 2020 [Metrisch 5050]
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 2.8mm
rohsCompliant: YES
Induktivität: 56µH
Induktivitätstoleranz: ± 20%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
DC-Widerstand, max.: 0.41ohm
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
RMS-Strom Irms: 980mA
Sättigungsstrom (Isat): 430mA
Produktlänge: 5mm
euEccn: NLR
Produktpalette: VLCF Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Produktbreite: 5mm
SVHC: Melamine (04-Feb-2026)
на замовлення 480 шт:
Мінімальне замовлення: 15
VLCF5028T-560MR43-2 VLCF5028T-560MR43-2 Виробник : TDK inductor_commercial_power_vlcf5028-2_en.pdf Power Inductors - SMD 56uH
Мінімальне замовлення: 5
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 56 µH
Current Rating (Amps): 430 mA