Продукція > TDK CORPORATION > VLS201612HBX-100M-1
VLS201612HBX-100M-1
VLS201612HBX-100M-1 TDK Corporation
inductor_commercial_power_vls201612hbx-1_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: FIXED IND 10UH 760MA 756MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 0806 (2016 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 756mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 670mA
Material - Core: Metal
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 0806 (2016 Metric)
Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm)
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 760 mA
на замовлення 4000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TDK - VLS201612HBX-100M-1 - Leistungsinduktivität (SMD), 10 µH, 790 mA, Geschirmt, 890 mA, VLS-HBX-1 Series, tariffCode: 85045000, Produkthöhe: 1.2mm, rohsCompliant: YES, Induktivität: 10µH, Bauart der Induktivität: Geschirmt, Induktivitätstoleranz: ± 20%, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Bauform/Gehäuse der Induktivität: -, DC-Widerstand, max.: 0.756ohm, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Sättigungsstrom (Isat): 890mA, RMS-Strom Irms: 790mA, Produktlänge: 2mm, euEccn: NLR, Produktpalette: VLS-HBX-1 Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktbreite: 1.6mm, SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
VLS201612HBX-100M-1 VLS201612HBX-100M-1 Виробник : TDK inductor_commercial_power_vls201612hbx-1_en.pdf Description: TDK - VLS201612HBX-100M-1 - Leistungsinduktivität (SMD), 10 µH, 790 mA, Geschirmt, 890 mA, VLS-HBX-1 Series
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 1.2mm
rohsCompliant: YES
Induktivität: 10µH
Bauart der Induktivität: Geschirmt
Induktivitätstoleranz: ± 20%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Bauform/Gehäuse der Induktivität: -
DC-Widerstand, max.: 0.756ohm
isCanonical: N
usEccn: EAR99
RMS-Strom Irms: 790mA
Sättigungsstrom (Isat): 890mA
Produktlänge: 2mm
euEccn: NLR
Produktpalette: VLS-HBX-1 Series
productTraceability: No
Produktbreite: 1.6mm
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
на замовлення 100 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
tariffCode: 85045000
Produkthöhe: 1.2mm
rohsCompliant: YES
Induktivität: 10µH
Induktivitätstoleranz: ± 20%
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
DC-Widerstand, max.: 0.756ohm
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Sättigungsstrom (Isat): 890mA
RMS-Strom Irms: 790mA
Produktlänge: 2mm
euEccn: NLR
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Produktbreite: 1.6mm
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
Мінімальне замовлення: 55
VLS201612HBX-100M-1 VLS201612HBX-100M-1 Виробник : TDK inductor_commercial_power_vls201612hbx-1_en.pdf Power Inductors - SMD 10uH 0.89A 756mOhms Power Circuits
Мінімальне замовлення: 20
VLS201612HBX-100M-1 VLS201612HBX-100M-1 Виробник : TDK Corporation inductor_commercial_power_vls201612hbx-1_en.pdf Description: FIXED IND 10UH 760MA 756MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Metal
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 760 mA