VLS3012CX-100M-1 TDK
Виробник: TDK
Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 10uH; 1.1A; R: 324mΩ; ±20%; VLS; 3x3x1.2mm
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 10µH
Operating current: 1.1A
Resistance: 324mΩ
Tolerance: ±20%
Body dimensions: 3x3x1.2mm
Operating temperature: -40...105°C
Manufacturer series: VLS
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TDK - VLS3012CX-100M-1 - Leistungsinduktivität (SMD), 10 µH, 1.25 A, Halbgeschirmt, 1.1 A, VLS-CX-1 Series, tariffCode: 85045000, Produkthöhe: 1.2mm, rohsCompliant: YES, Induktivität: 10µH, Bauart der Induktivität: Halbgeschirmt, Induktivitätstoleranz: ± 20%, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Bauform/Gehäuse der Induktivität: -, DC-Widerstand, max.: 0.324ohm, Bauform - Leistungsinduktivität: 3mm x 3mm x 1.2mm, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Sättigungsstrom (Isat): 1.1A, RMS-Strom Irms: 1.25A, Produktlänge: 3mm, euEccn: NLR, Produktpalette: VLS-CX-1 Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Produktbreite: 3mm, SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
VLS3012CX-100M-1 | Виробник : TDK Corporation |
Description: FIXED IND 10UH 1.25A 324MOHM SMDPackaging: Tape & Reel (TR) Tolerance: ±20% Package / Case: Nonstandard Size / Dimension: 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) Mounting Type: Surface Mount Shielding: Shielded Type: Drum Core, Wirewound Operating Temperature: -40°C ~ 105°C DC Resistance (DCR): 324mOhm Max Current - Saturation (Isat): 1A Material - Core: Ferrite Inductance Frequency - Test: 1 MHz Supplier Device Package: 3012 Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm) Part Status: Active Inductance: 10 µH Current Rating (Amps): 1.25 A |
на замовлення 22000 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1MHz Ferrite 1.12A 0.324Ohm DCR 1212 T/R |
на замовлення 14000 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Description: TDK - VLS3012CX-100M-1 - Leistungsinduktivität (SMD), 10 µH, 1.25 A, Halbgeschirmt, 1.1 A, VLS-CX-1 SeriestariffCode: 85045000 Produkthöhe: 1.2mm rohsCompliant: YES Induktivität: 10µH Bauart der Induktivität: Halbgeschirmt Induktivitätstoleranz: ± 20% hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Bauform/Gehäuse der Induktivität: - DC-Widerstand, max.: 0.324ohm Bauform - Leistungsinduktivität: 3mm x 3mm x 1.2mm isCanonical: N usEccn: EAR99 RMS-Strom Irms: 1.25A Sättigungsstrom (Isat): 1.1A Produktlänge: 3mm euEccn: NLR Produktpalette: VLS-CX-1 Series productTraceability: No Produktbreite: 3mm SVHC: No SVHC (04-Feb-2026) |
Description: FIXED IND 10UH 1.25A 324MOHM SMDPackaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±20% Package / Case: Nonstandard Size / Dimension: 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) Mounting Type: Surface Mount Shielding: Shielded Type: Drum Core, Wirewound Operating Temperature: -40°C ~ 105°C DC Resistance (DCR): 324mOhm Max Current - Saturation (Isat): 1A Material - Core: Ferrite Inductance Frequency - Test: 1 MHz Supplier Device Package: 3012 Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm) Part Status: Active Inductance: 10 µH Current Rating (Amps): 1.25 A |
Power Inductors - SMD 3x3x1.2mm 10uH 20% Power Inductor |