VN4012L-G
VN4012L-G Microchip Technology
supertex_vn4012.pdf
Виробник: Microchip Technology
MOSFETs 400V 12Ohm
на замовлення 928 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 400V 160MA TO92-3, Packaging: Bag, Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 160mA (Tj), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 12Ohm @ 100mA, 4.5V, Power Dissipation (Max): 1W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 1.8V @ 1mA, Supplier Device Package: TO-92-3, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 400 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 110 pF @ 25 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
VN4012L-G VN4012L-G Виробник : Microchip Technology VN4012-N-Channel-Enhancement-Mode-Vertical-DMOS-FET-Data-Sheet-20005997A.pdf Description: MOSFET N-CH 400V 160MA TO92-3
Packaging: Bag
Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 160mA (Tj)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 12Ohm @ 100mA, 4.5V
Power Dissipation (Max): 1W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 1.8V @ 1mA
Supplier Device Package: TO-92-3
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 400 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 110 pF @ 25 V