VND7140AJTR
VND7140AJTR STMicroelectronics
en.DM00157094.pdf
Виробник: STMicroelectronics
Description: IC PWR DRVR N-CHAN 1:1 PWRSSO16
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Auto Restart, Status Flag
Package / Case: 16-PowerLFSOP (0.154", 3.90mm Width)
Switch Type: General Purpose
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Output Configuration: High Side
Rds On (Typ): 140mOhm
Input Type: Non-Inverting
Voltage - Load: 4V ~ 28V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): Not Required
Current - Output (Max): 8A
Ratio - Input:Output: 1:1
Supplier Device Package: PowerSSO-16
Fault Protection: Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage, UVLO
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
на замовлення 2500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC PWR DRVR N-CHAN 1:1 PWRSSO16, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Auto Restart, Status Flag, Package / Case: 16-PowerLFSOP (0.154", 3.90mm Width), Output Type: N-Channel, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 2, Interface: On/Off, Switch Type: General Purpose, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Output Configuration: High Side, Rds On (Typ): 140mOhm, Input Type: Non-Inverting, Voltage - Load: 4V ~ 28V, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): Not Required, Current - Output (Max): 8A, Ratio - Input:Output: 1:1, Supplier Device Package: PowerSSO-16, Fault Protection: Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage, UVLO, Part Status: Active, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q100.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
tariffCode: 85423990
Durchlasswiderstand: 0.14ohm
rohsCompliant: YES
Überhitzungsschutz: Ja
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q100
isCanonical: N
Strombegrenzung: 12A
IC-Gehäuse / Bauform: PowerSSO
MSL: MSL 3 - 168 Stunden
usEccn: EAR99
Anzahl der Kanäle: 2Kanäle
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Polarität der Eingänge On / Enable: Aktiv-High, Aktiv-Low
Leistungsschaltertyp: High-Side
euEccn: NLR
Eingangsspannung: 13V
Anzahl der Pins: 16Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: No
Betriebstemperatur, max.: 150°C
Anzahl der Ausgänge: 2Ausgänge
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Packaging: Cut Tape (CT)
Switch Type: General Purpose
Rds On (Typ): 140mOhm
Input Type: Non-Inverting
Voltage - Load: 4V ~ 28V
Current - Output (Max): 8A
Ratio - Input:Output: 1:1
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q100
Мінімальне замовлення: 3
tariffCode: 85423990
Durchlasswiderstand: 0.14ohm
rohsCompliant: YES
Überhitzungsschutz: Ja
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q100
isCanonical: Y
Strombegrenzung: 12A
IC-Gehäuse / Bauform: PowerSSO
MSL: MSL 3 - 168 Stunden
usEccn: EAR99
Anzahl der Kanäle: 2Kanäle
euEccn: NLR
Eingangsspannung: 13V
Anzahl der Pins: 16Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: No
Anzahl der Ausgänge: 2Ausgänge
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 6
Мінімальне замовлення: 2
VND7140AJTR Виробник : ST en.DM00157094.pdf Double channel high-side driver; 140mOhm; 8A; 4V~28V; -40°C~150°C; VND7140AJ-E; VND7140AJTR-E; VND7140AJTR UIVND7140aj
кількість в упаковці: 10 шт
на замовлення 100 шт:
Мінімальне замовлення: 10
VND7140AJTR VND7140AJTR Виробник : STMicroelectronics 91615711894091dm0015.pdf Current Limit SW 2-IN 2-OUT to 16A Automotive AEC-Q100 16-Pin PowerSSO EP T/R
товару немає в наявності