Продукція > CHINSAN (ELITE) > VSG1C271MCB8067F5
VSG1C271MCB8067F5
VSG1C271MCB8067F5 Chinsan (Elite)
VSG Series.pdf
Виробник: Chinsan (Elite)
Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ High Frequency: 864 mA @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 16V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ High Frequency: 864 mA @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
VSG1C271MCB8067F5 VSG1C271MCB8067F5 Виробник : Chinsan (Elite) VSG Series.pdf Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 16 V