Продукція > KYOCERA AVX > VTA3120656K101DP
VTA3120656K101DP
VTA3120656K101DP KYOCERA AVX
KYOCERA_04-18-2025_AVX-VT-Series (48V Update) (1).pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Varistors 1206 56VDC 100VC 0.6J 150C AEC-Q200
на замовлення 1000 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 9
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: KYOCERA AVX - VTA3120656K101DP - TVS-Varistor, 40 V, 56 V, VT Series, 100 V, 1206 [Metrisch 3216], Vielschichtvaristor (MLV), tariffCode: 85332100, rohsCompliant: YES, Varistor: Vielschichtvaristor (MLV), hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Bauform - Varistor: 1206 [Metrisch 3216], isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Nennspannung V AC: 40V, Nennspannung, V DC: 56V, euEccn: NLR, Begrenzungsspannung Vc, max.: 100V, Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: AEC-Q200, Spitzenenergie (10/1000us): 600mJ, Spitzenstoßstrom bei 8/20µs: 200A, Produktpalette: VT Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 150°C, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
VTA3120656K101DP VTA3120656K101DP Виробник : KYOCERA AVX 3954482.pdf Description: KYOCERA AVX - VTA3120656K101DP - TVS-Varistor, 40 V, 56 V, VT Series, 100 V, 1206 [Metrisch 3216], Vielschichtvaristor (MLV)
tariffCode: 85332100
rohsCompliant: YES
Varistor: Vielschichtvaristor (MLV)
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Bauform - Varistor: 1206 [Metrisch 3216]
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Nennspannung V AC: 40V
Nennspannung, V DC: 56V
euEccn: NLR
Begrenzungsspannung Vc, max.: 100V
Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: AEC-Q200
Spitzenenergie (10/1000us): 600mJ
Spitzenstoßstrom bei 8/20µs: 200A
Produktpalette: VT Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 150°C
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 20
VTA3120656K101DP Виробник : KYOCERA AVX AVX-VT-Series.pdf Description: MULTILAYER VARISTOR, 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Mounting Type: Surface Mount, MLCV
Current - Surge: 200 A
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TA)
Energy: 0.6J
Grade: Automotive
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 74.8 V
Varistor Voltage (Min): 61.2 V
Varistor Voltage (Typ): 68 V
Maximum AC Volts: 40 V
Maximum DC Volts: 56 V
Capacitance @ Frequency: 200 pF @ 1 kHz
Qualification: AEC-Q200
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Surge: 200 A
Energy: 0.6J
Grade: Automotive
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 74.8 V
Varistor Voltage (Min): 61.2 V
Varistor Voltage (Typ): 68 V
Maximum AC Volts: 40 V
Maximum DC Volts: 56 V