WDR-480-48
WDR-480-48 MEAN WELL
Short_Form_din.pdf WDR-480-spec.pdf Mean_Well_Industrial-Catalog.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Din Rail Mounting Power Supplies
Description: Power supply: switching; for DIN rail; 480W; 48VDC; 10A; OUT: 1
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for DIN rail
Power: 480W
Output voltage: 48V DC
Output voltage range: 48...55V DC
Output current: 10A
Supply voltage: 180...550V AC; 254...780V DC
Electrical connection: terminal block
Mounting: for DIN rail mounting
Body dimensions: 85.5x125.2x128.5mm
Number of outputs: 1
Operating temperature: -30...70°C
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 93%
Additional functions: active PFC; output voltage correctness indication (NO contact)
Manufacturer series: WDR-480
Kind of case: 984B
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 47 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - WDR-480-48 - AC/DC-Netzteil für DIN-Schienenmontage, ITE, 1 Ausgang, 480 W, 48 VDC, 10 A, tariffCode: 85044095, AC-Eingangsspannung, max.: 550V, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 180V AC bis 550V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest, Produktpalette: WDR-480 Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 48VDC, productTraceability: No, AC-Eingangsspannung, min.: 180V, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 10A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Ausgangsleistung, max.: 480W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
WDR-480-48 WDR-480-48 Виробник : MEAN WELL WDR-480-spec.pdf Power Supplies - DIN Rail Mount 480W 48V 10A 180-550VACin
на замовлення 44 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
WDR-480-48 WDR-480-48 Виробник : MEAN WELL USA Inc. WDR-480-spec.pdf Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 480W
Packaging: Box
Power (Watts): 480W
Features: Adjustable Output, PFC
Size / Dimension: 5.06" L x 3.37" W x 4.93" H (128.5mm x 85.5mm x 125.2mm)
Operating Temperature: -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Industrial, ITE (Commercial)
Input Type: AC or DC
Approval Agency: CB, CE, UL
Efficiency: 93%
Current - Output (Max): 10A
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
AC Voltage - Input: 180 ~ 550 VAC (2 Phase)
DC Voltage - Input (Min): 254V
DC Voltage - Input (Max): 780V
на замовлення 49 шт:
WDR-480-48 WDR-480-48 Виробник : MEAN WELL WDR-480-spec.pdf Description: MEAN WELL - WDR-480-48 - AC/DC-Netzteil für DIN-Schienenmontage, ITE, 1 Ausgang, 480 W, 48 VDC, 10 A
tariffCode: 85044095
AC-Eingangsspannung, max.: 550V
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 180V AC bis 550V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Einstellbar, fest
Produktpalette: WDR-480 Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 48VDC
productTraceability: No
AC-Eingangsspannung, min.: 180V
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 10A
Anwendungen für das Netzteil: ITE
Ausgangsleistung, max.: 480W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 4 шт:
WDR-480-48 WDR-480-48 Виробник : Mean-Well USA, Inc. wdr480spec.pdfpdfjs.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 48V 10A 480W 9-Pin
на замовлення 47 шт:
товару немає в наявності
WDR-480-48 WDR-480-48 Виробник : MEAN WELL WDR-480-spec.pdf AC/DC, 480W, Вхід: 180-550VAC 254-780VDC, Вихід: 48В/10A, DIN-rail, розміри 85.5х125,2х128,5 мм, -30...+70 С Група товару: AC/DC-перетворювачі на DIN-рейку Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
WDR-480-48 WDR-480-48 Виробник : MEAN WELL WDR-480-spec.pdf AC/DC, 480W, Вхід: 180-550VAC 254-780VDC, Вихід: 48В/10A, DIN-rail, розміри 85.5х125,2х128,5 мм, -30...+70 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт