Продукція > VISHAY > WFC0805R0100FE66
WFC0805R0100FE66
WFC0805R0100FE66 VISHAY
3689942.pdf
Виробник: VISHAY
Description: VISHAY - WFC0805R0100FE66 - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.01 ohm, WFC Series, 0805 [Metrisch 2012], 500 mW, ± 1%
tariffCode: 85332100
Produkthöhe: 0.7mm
rohsCompliant: YES
Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0805 [Metrisch 2012]
Widerstandstechnologie: Metallfolienwiderstand
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
Nennleistung: 500mW
Widerstand: 0.01ohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Widerstandstoleranz: 0
Temperaturkoeffizient: ± 100ppm/°C
Produktlänge: 2.01mm
euEccn: NLR
Produktpalette: WFC Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 170°C
Produktbreite: 1.25mm
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
на замовлення 3781 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: VISHAY - WFC0805R0100FE66 - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.01 ohm, WFC Series, 0805 [Metrisch 2012], 500 mW, ± 1%, tariffCode: 85332100, Produkthöhe: 0.7mm, rohsCompliant: YES, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0805 [Metrisch 2012], Widerstandstechnologie: Metallfolienwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, Nennleistung: 500mW, Widerstand: 0.01ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: 0, Temperaturkoeffizient: ± 100ppm/°C, Produktlänge: 2.01mm, euEccn: NLR, Produktpalette: WFC Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 170°C, Produktbreite: 1.25mm, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
WFC0805R0100FE66 WFC0805R0100FE66 Виробник : VISHAY 3689942.pdf Description: VISHAY - WFC0805R0100FE66 - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.01 ohm, WFC Series, 0805 [Metrisch 2012], 500 mW, ± 1%
tariffCode: 85332100
Produkthöhe: 0.7mm
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
Nennleistung: 500mW
Widerstand: 0.01ohm
usEccn: EAR99
Widerstandstoleranz: 0
Produktlänge: 2.01mm
euEccn: NLR
Produktpalette: WFC Series
Produktbreite: 1.25mm
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 27
WFC0805R0100FE66 WFC0805R0100FE66 Виробник : Vishay Dale wfc.pdf Description: RES 0.01 OHM 0.5 W 1% 0805 SMD
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±1%
Features: Anti-Sulfur, Current Sense
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.079" L x 0.051" W (2.00mm x 1.30mm)
Composition: Metal Foil
Operating Temperature: -55°C ~ 170°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.033" (0.85mm)
Part Status: Active
Resistance: 10 mOhms
на замовлення 54 шт:
Мінімальне замовлення: 8
Мінімальне замовлення: 8
Мінімальне замовлення: 7
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±1%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Composition: Metal Foil
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Part Status: Active
Resistance: 10 mOhms