Продукція > VISHAY DALE > WFCP0402R0500FE66
WFCP0402R0500FE66
WFCP0402R0500FE66 Vishay Dale
wfcp.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: RES 0.05 OHM .25 W 1% 0402 SMD
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±1%
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Composition: Metal Foil
Operating Temperature: -55°C ~ 170°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Part Status: Active
Resistance: 50 mOhms
Написати відгук
Description: VISHAY - WFCP0402R0500FE66 - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.05 ohm, WFCP Series, 0402 [Metrisch 1005], 250 mW, tariffCode: 85332100, Produkthöhe: 0.45mm, rohsCompliant: YES, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0402 [Metrisch 1005], Widerstandstechnologie: Metallfolienwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, Nennleistung: 250mW, Widerstand: 0.05ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: 0, Temperaturkoeffizient: ± 100ppm/°C, Produktlänge: 1.02mm, euEccn: NLR, Produktpalette: WFCP Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 170°C, Produktbreite: 0.5mm, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
WFCP0402R0500FE66 WFCP0402R0500FE66 Виробник : VISHAY VISH-S-A0025729390-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: VISHAY - WFCP0402R0500FE66 - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.05 ohm, WFCP Series, 0402 [Metrisch 1005], 250 mW
tariffCode: 85332100
Produkthöhe: 0.45mm
Qualifikation: -
Nennleistung: 250mW
Widerstand: 0.05ohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Widerstandstoleranz: 0
Temperaturkoeffizient: ± 100ppm/°C
Produktlänge: 1.02mm
euEccn: NLR
Produktpalette: WFCP Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 170°C
Produktbreite: 0.5mm
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
Мінімальне замовлення: 14
tariffCode: 85332100
Produkthöhe: 0.45mm
Qualifikation: -
Nennleistung: 250mW
Widerstand: 0.05ohm
usEccn: EAR99
Widerstandstoleranz: 0
Produktlänge: 1.02mm
euEccn: NLR
Produktpalette: WFCP Series
Produktbreite: 0.5mm
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
Мінімальне замовлення: 30
WFCP0402R0500FE66 WFCP0402R0500FE66 Виробник : Vishay Dale wfcp.pdf Description: RES 0.05 OHM .25 W 1% 0402 SMD
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±1%
Composition: Metal Foil
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Part Status: Active
Resistance: 50 mOhms