Продукція > VISHAY > WFCP0508R0100FE66
WFCP0508R0100FE66
WFCP0508R0100FE66 VISHAY
3689941.pdf
Виробник: VISHAY
Description: VISHAY - WFCP0508R0100FE66 - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.01 ohm, WFCP Series, 0508 [Metrisch: 1220], 500 mW
tariffCode: 85332100
Produkthöhe: 0.6mm
rohsCompliant: YES
Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0508 [Metrisch: 1220]
Widerstandstechnologie: Metallfolienwiderstand
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
Nennleistung: 500mW
Widerstand: 0.01ohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Widerstandstoleranz: 0
Temperaturkoeffizient: ± 75ppm/°C
Produktlänge: 1.25mm
euEccn: NLR
Produktpalette: WFCP Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 170°C
Produktbreite: 2mm
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
на замовлення 4930 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: VISHAY - WFCP0508R0100FE66 - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.01 ohm, WFCP Series, 0508 [Metrisch: 1220], 500 mW, tariffCode: 85332100, Produkthöhe: 0.6mm, rohsCompliant: YES, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0508 [Metrisch: 1220], Widerstandstechnologie: Metallfolienwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, Nennleistung: 500mW, Widerstand: 0.01ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: 0, Temperaturkoeffizient: ± 75ppm/°C, Produktlänge: 1.25mm, euEccn: NLR, Produktpalette: WFCP Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 170°C, Produktbreite: 2mm, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 20
WFCP0508R0100FE66 WFCP0508R0100FE66 Виробник : VISHAY 3689941.pdf Description: VISHAY - WFCP0508R0100FE66 - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.01 ohm, WFCP Series, 0508 [Metrisch: 1220], 500 mW
tariffCode: 85332100
Produkthöhe: 0.6mm
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
Nennleistung: 500mW
Widerstand: 0.01ohm
usEccn: EAR99
Widerstandstoleranz: 0
Produktlänge: 1.25mm
euEccn: NLR
Produktpalette: WFCP Series
Produktbreite: 2mm
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
Мінімальне замовлення: 41
Мінімальне замовлення: 11
WFCP0508R0100FE66 WFCP0508R0100FE66 Виробник : Vishay Dale wfcp.pdf Description: RES 0.01 OHM .5 W 1% 0508 SMD
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±1%
Features: Anti-Sulfur, Current Sense
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Wide 0805 (2012 Metric), 0508
Temperature Coefficient: ±75ppm/°C
Size / Dimension: 0.051" L x 0.079" W (1.30mm x 2.00mm)
Composition: Metal Foil
Operating Temperature: -55°C ~ 170°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0508
Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm)
Part Status: Active
Resistance: 10 mOhms
Мінімальне замовлення: 9
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±1%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Composition: Metal Foil
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0508
Part Status: Active
Resistance: 10 mOhms