Продукція > VISHAY DALE > WFCP0508R0220FE66
WFCP0508R0220FE66
WFCP0508R0220FE66 Vishay Dale
wfcp.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: RES 0.022 OHM .5 W 1% 0508 SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±1%
Features: Anti-Sulfur, Current Sense
Package / Case: Wide 0805 (2012 Metric), 0508
Temperature Coefficient: ±75ppm/°C
Size / Dimension: 0.051" L x 0.079" W (1.30mm x 2.00mm)
Composition: Metal Foil
Operating Temperature: -55°C ~ 170°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0508
Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm)
Resistance: 22 mOhms
на замовлення 10000 шт:
Написати відгук
Description: VISHAY - WFCP0508R0220FE66 - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.022 ohm, WFCP Series, 0508 [Metrisch: 1220], 500 mW, tariffCode: 85332100, Produkthöhe: 0.6mm, rohsCompliant: YES, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0508 [Metrisch: 1220], Widerstandstechnologie: Metallfolienwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, Nennleistung: 500mW, Widerstand: 0.022ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: 0, Temperaturkoeffizient: ± 75ppm/°C, Produktlänge: 1.25mm, euEccn: NLR, Produktpalette: WFCP Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 170°C, Produktbreite: 2mm, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
WFCP0508R0220FE66 WFCP0508R0220FE66 Виробник : VISHAY wfcp.pdf Description: VISHAY - WFCP0508R0220FE66 - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.022 ohm, WFCP Series, 0508 [Metrisch: 1220], 500 mW
tariffCode: 85332100
Produkthöhe: 0.6mm
Qualifikation: -
Nennleistung: 500mW
Widerstand: 0.022ohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Widerstandstoleranz: 0
Temperaturkoeffizient: ± 75ppm/°C
Produktlänge: 1.25mm
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 170°C
Produktbreite: 2mm
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Мінімальне замовлення: 20
Мінімальне замовлення: 19
tariffCode: 85332100
Produkthöhe: 0.6mm
Qualifikation: -
Nennleistung: 500mW
Widerstand: 0.022ohm
usEccn: EAR99
Widerstandstoleranz: 0
Produktlänge: 1.25mm
Produktbreite: 2mm
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
Мінімальне замовлення: 32
WFCP0508R0220FE66 WFCP0508R0220FE66 Виробник : Vishay Dale wfcp.pdf Description: RES 0.022 OHM .5 W 1% 0508 SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±1%
Composition: Metal Foil
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0508
Resistance: 22 mOhms