Продукція > VISHAY DALE > WFCP0603R0200FE66
WFCP0603R0200FE66
WFCP0603R0200FE66 Vishay Dale
wfcp.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: RES 0.02 OHM .5 W 1% 0603 SMD
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±1%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±75ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Composition: Metal Foil
Operating Temperature: -55°C ~ 170°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Resistance: 20 mOhms
на замовлення 5000 шт:
Написати відгук
Description: VISHAY - WFCP0603R0200FE66 - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.02 ohm, WFCP Series, 0603 [Metrisch 1608], 500 mW, tariffCode: 85332100, Produkthöhe: 0.55mm, rohsCompliant: YES, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0603 [Metrisch 1608], Widerstandstechnologie: Metallfolienwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, Nennleistung: 500mW, Widerstand: 0.02ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: 1%, Temperaturkoeffizient: 75ppm/C, Produktlänge: 1.6mm, euEccn: NLR, Produktpalette: WFCP Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 170°C, Produktbreite: 0.85mm, SVHC: To Be Advised.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
WFCP0603R0200FE66 WFCP0603R0200FE66 Виробник : VISHAY 3689941.pdf Description: VISHAY - WFCP0603R0200FE66 - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.02 ohm, WFCP Series, 0603 [Metrisch 1608], 500 mW
tariffCode: 85332100
Produkthöhe: 0.55mm
rohsCompliant: YES
Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0603 [Metrisch 1608]
Widerstandstechnologie: Metallfolienwiderstand
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
Nennleistung: 500mW
Widerstand: 0.02ohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Widerstandstoleranz: 1%
Temperaturkoeffizient: 75ppm/C
Produktlänge: 1.6mm
euEccn: NLR
Produktpalette: WFCP Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 170°C
Produktbreite: 0.85mm
SVHC: To Be Advised
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
WFCP0603R0200FE66 WFCP0603R0200FE66 Виробник : Vishay Dale wfcp.pdf Description: RES 0.02 OHM .5 W 1% 0603 SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±1%
Composition: Metal Foil
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0603
Resistance: 20 mOhms
Мінімальне замовлення: 10
tariffCode: 85332100
Produkthöhe: 0.55mm
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
Nennleistung: 500mW
Widerstand: 0.02ohm
usEccn: EAR99
Widerstandstoleranz: 1%
Temperaturkoeffizient: 75ppm/C
Produktlänge: 1.6mm
euEccn: NLR
Produktpalette: WFCP Series
Produktbreite: 0.85mm