Продукція > VISHAY DALE > WFCP06126L000FE66
WFCP06126L000FE66
WFCP06126L000FE66 Vishay Dale
wfcp.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: RES 0.006 OHM 1.0 W 1% 0612 SMD
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±1%
Features: Anti-Sulfur, Current Sense
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Temperature Coefficient: ±75ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Composition: Metal Foil
Operating Temperature: -55°C ~ 170°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0612
Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm)
Resistance: 6 mOhms
на замовлення 5000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: VISHAY - WFCP06126L000FE66 - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.006 ohm, WFCP Series, 0612 [Metrisch 1632], 1 W, ± 1%, tariffCode: 85332100, Produkthöhe: 0.6mm, rohsCompliant: YES, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0612 [Metrisch 1632], Widerstandstechnologie: Metallfolienwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, Nennleistung: 1W, Widerstand: 0.006ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: 1%, Temperaturkoeffizient: 75ppm/C, Produktlänge: 1.6mm, euEccn: NLR, Produktpalette: WFCP Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 170°C, Produktbreite: 3.2mm, SVHC: No SVHC (23-Jan-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
WFCP06126L000FE66 WFCP06126L000FE66 Виробник : VISHAY 3689941.pdf Description: VISHAY - WFCP06126L000FE66 - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.006 ohm, WFCP Series, 0612 [Metrisch 1632], 1 W, ± 1%
tariffCode: 85332100
Produkthöhe: 0.6mm
rohsCompliant: YES
Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0612 [Metrisch 1632]
Widerstandstechnologie: Metallfolienwiderstand
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
Nennleistung: 1W
Widerstand: 0.006ohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Widerstandstoleranz: 1%
Temperaturkoeffizient: 75ppm/C
Produktlänge: 1.6mm
euEccn: NLR
Produktpalette: WFCP Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 170°C
Produktbreite: 3.2mm
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
WFCP06126L000FE66 WFCP06126L000FE66 Виробник : Vishay wfcp-2899691.pdf Current Sense Resistors - SMD 6mOhms 1% 1w
Мінімальне замовлення: 14
WFCP06126L000FE66 WFCP06126L000FE66 Виробник : Vishay Dale wfcp.pdf Description: RES 0.006 OHM 1.0 W 1% 0612 SMD
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±1%
Packaging: Cut Tape (CT)
Composition: Metal Foil
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0612
Resistance: 6 mOhms
Мінімальне замовлення: 9
WFCP06126L000FE66 WFCP06126L000FE66 Виробник : Vishay / Dale wfcp.pdf Current Sense Resistors - SMD 6mOhms 1% 1w