Продукція > VISHAY DALE > WFCP0612R0100FE66
WFCP0612R0100FE66
WFCP0612R0100FE66 Vishay Dale
wfcp.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: RES 0.01 OHM 1.0 W 1% 0612 SMD
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±1%
Features: Anti-Sulfur, Current Sense
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Temperature Coefficient: ±75ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Composition: Metal Foil
Operating Temperature: -55°C ~ 170°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0612
Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm)
Part Status: Active
Resistance: 10 mOhms
Написати відгук
Description: VISHAY - WFCP0612R0100FE66 - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.01 ohm, WFCP Series, 0612 [Metrisch 1632], 1 W, ± 1%, tariffCode: 85332100, Produkthöhe: 0.6mm, rohsCompliant: YES, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0612 [Metrisch 1632], Widerstandstechnologie: Metallfolienwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, Nennleistung: 1W, Widerstand: 0.01ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: 0, Temperaturkoeffizient: ± 75ppm/°C, Produktlänge: 1.6mm, euEccn: NLR, Produktpalette: WFCP Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 170°C, Produktbreite: 3.2mm, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
WFCP0612R0100FE66 WFCP0612R0100FE66 Виробник : VISHAY 3689941.pdf Description: VISHAY - WFCP0612R0100FE66 - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.01 ohm, WFCP Series, 0612 [Metrisch 1632], 1 W, ± 1%
tariffCode: 85332100
Produkthöhe: 0.6mm
Qualifikation: -
Nennleistung: 1W
Widerstand: 0.01ohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Widerstandstoleranz: 0
Temperaturkoeffizient: ± 75ppm/°C
Produktlänge: 1.6mm
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 170°C
Produktbreite: 3.2mm
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
на замовлення 69 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 29
Мінімальне замовлення: 7
Мінімальне замовлення: 7
WFCP0612R0100FE66 WFCP0612R0100FE66 Виробник : Vishay Dale wfcp.pdf Description: RES 0.01 OHM 1.0 W 1% 0612 SMD
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±1%
Packaging: Cut Tape (CT)
Composition: Metal Foil
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0612
Part Status: Active
Resistance: 10 mOhms
tariffCode: 85332100
Produkthöhe: 0.6mm
Qualifikation: -
Nennleistung: 1W
Widerstand: 0.01ohm
usEccn: EAR99
Widerstandstoleranz: 0
Produktlänge: 1.6mm
Produktbreite: 3.2mm