Продукція > VISHAY DALE > WSL0603R0100FEA
WSL0603R0100FEA
WSL0603R0100FEA Vishay Dale
wsl.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: RES 0.01 OHM 1% 1/10W 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±1%
Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±110ppm/°C
Size / Dimension: 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Composition: Metal Element
Operating Temperature: -65°C ~ 170°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.021" (0.53mm)
Part Status: Active
Resistance: 10 mOhms
на замовлення 5000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: VISHAY - WSL0603R0100FEA - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.01 ohm, WSL Series, 0603 [Metrisch 1608], 100 mW, ± 1%, tariffCode: 85332100, Produkthöhe: 0.406mm, rohsCompliant: YES, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0603 [Metrisch 1608], Widerstandstechnologie: Metallband, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q200, Nennleistung: 100mW, isCanonical: Y, Widerstand: 0.01ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -65°C, Widerstandstoleranz: ± 1%, Temperaturkoeffizient: ± 75ppm/°C, Produktlänge: 1.6mm, euEccn: NLR, Produktpalette: WSL Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 170°C, Produktbreite: 0.85mm, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
WSL0603R0100FEA WSL0603R0100FEA Виробник : VISHAY 2339607.pdf Description: VISHAY - WSL0603R0100FEA - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.01 ohm, WSL Series, 0603 [Metrisch 1608], 100 mW, ± 1%
tariffCode: 85332100
Produkthöhe: 0.406mm
rohsCompliant: YES
Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0603 [Metrisch 1608]
Widerstandstechnologie: Metallband
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q200
Nennleistung: 100mW
Widerstand: 0.01ohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -65°C
Widerstandstoleranz: ± 1%
Temperaturkoeffizient: ± 75ppm/°C
Produktlänge: 1.6mm
euEccn: NLR
Produktpalette: WSL Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 170°C
Produktbreite: 0.85mm
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
WSL0603R0100FEA WSL0603R0100FEA Виробник : VISHAY wsl.pdf Description: VISHAY - WSL0603R0100FEA - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.01 ohm, WSL Series, 0603 [Metrisch 1608], 100 mW, ± 1%
tariffCode: 85332100
Produkthöhe: 0.406mm
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q200
Nennleistung: 100mW
isCanonical: Y
Widerstand: 0.01ohm
usEccn: EAR99
Widerstandstoleranz: ± 1%
Produktlänge: 1.6mm
euEccn: NLR
Produktpalette: WSL Series
Produktbreite: 0.85mm
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 20
Мінімальне замовлення: 7
WSL0603R0100FEA WSL0603R0100FEA Виробник : Vishay Dale wsl.pdf Description: RES 0.01 OHM 1% 1/10W 0603
Packaging: Cut Tape (CT)
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±1%
Composition: Metal Element
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0603
Part Status: Active
Resistance: 10 mOhms