Продукція > VISHAY / DALE > WSL0603R0180FEA
WSL0603R0180FEA
WSL0603R0180FEA Vishay / Dale
wsl.pdf
Виробник: Vishay / Dale
Current Sense Resistors - SMD 1/10watt .018ohms 1%
на замовлення 19196 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RES 0.018 OHM 1% 1/10W 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 0.1W, 1/10W, Tolerance: ±1%, Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: ±75ppm/°C, Size / Dimension: 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm), Composition: Metal Element, Operating Temperature: -65°C ~ 170°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.021" (0.53mm), Resistance: 18 mOhms.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
WSL0603R0180FEA WSL0603R0180FEA Виробник : Vishay Dale wsl.pdf Description: RES 0.018 OHM 1% 1/10W 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±1%
Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±75ppm/°C
Size / Dimension: 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Composition: Metal Element
Operating Temperature: -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.021" (0.53mm)
Resistance: 18 mOhms
товару немає в наявності
WSL0603R0180FEA Виробник : VISHAY wsl-series.pdf Category: SMD resistors
Description: Resistor: metal strip; current shunt,sensing; SMD; 0603; 18mΩ
Type of resistor: metal strip
Kind of resistor: current shunt; sensing
Mounting: SMD
Case - inch: 0603
Case - mm: 1608
Resistance: 18mΩ
Power: 0.2W
Tolerance: ±1%
Operating temperature: -65...170°C