Продукція > VISHAY / DALE > WSL0603R0200FEA18
WSL0603R0200FEA18
WSL0603R0200FEA18 Vishay / Dale
wslhigh.pdf
Виробник: Vishay / Dale
Current Sense Resistors - SMD .2watt .02ohms 1%
на замовлення 11177 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RES 0.02 OHM 1% 1/5W 0603, Power (Watts): 0.2W, 1/5W, Tolerance: ±1%, Features: Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: ±75ppm/°C, Size / Dimension: 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm), Composition: Metal Element, Operating Temperature: -65°C ~ 170°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.021" (0.53mm), Resistance: 20 mOhms.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
WSL0603R0200FEA18 WSL0603R0200FEA18 Виробник : Vishay Dale wslhigh.pdf Description: RES 0.02 OHM 1% 1/5W 0603
Power (Watts): 0.2W, 1/5W
Tolerance: ±1%
Features: Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±75ppm/°C
Size / Dimension: 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Composition: Metal Element
Operating Temperature: -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.021" (0.53mm)
Resistance: 20 mOhms
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Power (Watts): 0.2W, 1/5W
Tolerance: ±1%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Composition: Metal Element
Supplier Device Package: 0603
Resistance: 20 mOhms