Продукція > VISHAY DALE > WSL0603R0420DEA
WSL0603R0420DEA Vishay Dale
wsl.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: RES 0.042 OHM 0.5% 1/10W 0603
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±0.5%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±75ppm/°C
Size / Dimension: 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Composition: Metal Element
Operating Temperature: -65°C ~ 170°C
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.021" (0.53mm)
Resistance: 42 mOhms
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RES 0.042 OHM 0.5% 1/10W 0603, Power (Watts): 0.1W, 1/10W, Tolerance: ±0.5%, Features: Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: ±75ppm/°C, Size / Dimension: 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm), Composition: Metal Element, Operating Temperature: -65°C ~ 170°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.021" (0.53mm), Resistance: 42 mOhms.
Інші пропозиції WSL0603R0420DEA
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
WSL0603R0420DEA WSL0603R0420DEA Виробник : Vishay / Dale wsl.pdf Current Sense Resistors - SMD Power Metal Strip Resistors, Low Value (down to 0.0005 Ohm), Surface Mount