Продукція > VISHAY DALE > WSL0805R0100FEA
WSL0805R0100FEA
WSL0805R0100FEA Vishay Dale
wsl.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: RES 0.01 OHM 1% 1/8W 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±1%
Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: ±75ppm/°C
Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Composition: Metal Element
Operating Temperature: -65°C ~ 170°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.018" (0.46mm)
Resistance: 10 mOhms
на замовлення 25000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: VISHAY - WSL0805R0100FEA - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.01 ohm, WSL Series, 0805 [Metrisch 2012], 125 mW, ± 1%, tariffCode: 85332100, Produkthöhe: 0.406mm, rohsCompliant: YES, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0805 [Metrisch 2012], Widerstandstechnologie: Metallband, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q200, Nennleistung: 125mW, Widerstand: 0.01ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -65°C, Widerstandstoleranz: ± 1%, Temperaturkoeffizient: ± 75ppm/°C, Produktlänge: 2.01mm, euEccn: NLR, Produktpalette: WSL Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 170°C, Produktbreite: 1.25mm, SVHC: No SVHC (27-Jun-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
WSL0805R0100FEA WSL0805R0100FEA Виробник : Vishay wsl.pdf Res Metal Strip 0805 0.01 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±75ppm/°C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Кількість Ціна
WSL0805R0100FEA WSL0805R0100FEA Виробник : VISHAY 4397278.pdf Description: VISHAY - WSL0805R0100FEA - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.01 ohm, WSL Series, 0805 [Metrisch 2012], 125 mW, ± 1%
tariffCode: 85332100
Produkthöhe: 0.406mm
rohsCompliant: YES
Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0805 [Metrisch 2012]
Widerstandstechnologie: Metallband
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q200
Nennleistung: 125mW
Widerstand: 0.01ohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -65°C
Widerstandstoleranz: ± 1%
Temperaturkoeffizient: ± 75ppm/°C
Produktlänge: 2.01mm
euEccn: NLR
Produktpalette: WSL Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 170°C
Produktbreite: 1.25mm
SVHC: No SVHC (27-Jun-2024)
Мінімальне замовлення: 24
Мінімальне замовлення: 369
Мінімальне замовлення: 16
Мінімальне замовлення: 7
WSL0805R0100FEA WSL0805R0100FEA Виробник : Vishay Dale wsl.pdf Description: RES 0.01 OHM 1% 1/8W 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±1%
Composition: Metal Element
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Resistance: 10 mOhms
Мінімальне замовлення: 6
WSL0805R0100FEA Виробник : VISHAY wsl-series.pdf Category: SMD resistors
Description: Resistor: metal strip; current shunt,sensing; SMD; 0805; 10mΩ
Type of resistor: metal strip
Kind of resistor: current shunt; sensing
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Resistance: 10mΩ
Power: 0.25W
Tolerance: ±1%
Operating temperature: -65...170°C