Продукція > VISHAY DALE > WSL0805R0680FEA
WSL0805R0680FEA
WSL0805R0680FEA Vishay Dale
wsl.pdf
Виробник: Vishay Dale
Description: RES 0.068 OHM 1% 1/8W 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±1%
Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: ±75ppm/°C
Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Composition: Metal Element
Operating Temperature: -65°C ~ 170°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.018" (0.46mm)
Resistance: 68 mOhms
на замовлення 5000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RES 0.068 OHM 1% 1/8W 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 0.125W, 1/8W, Tolerance: ±1%, Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: ±75ppm/°C, Size / Dimension: 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm), Composition: Metal Element, Operating Temperature: -65°C ~ 170°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.018" (0.46mm), Resistance: 68 mOhms.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
WSL0805R0680FEA WSL0805R0680FEA Виробник : Vishay wsl.pdf Res Metal Strip 0805 0.068 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±75ppm/°C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 504
Мінімальне замовлення: 27
Мінімальне замовлення: 4
WSL0805R0680FEA WSL0805R0680FEA Виробник : Vishay Dale wsl.pdf Description: RES 0.068 OHM 1% 1/8W 0805
Packaging: Cut Tape (CT)
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±1%
Composition: Metal Element
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Resistance: 68 mOhms
Мінімальне замовлення: 3
товару немає в наявності
WSL0805R0680FEA Виробник : VISHAY wsl-series.pdf Category: SMD resistors
Description: Resistor: metal strip; current shunt,sensing; SMD; 0805; 68mΩ
Type of resistor: metal strip
Kind of resistor: current shunt; sensing
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Resistance: 68mΩ
Power: 0.25W
Tolerance: ±1%
Operating temperature: -65...170°C