Продукція > VISHAY > WSR2R0400FEA
WSR2R0400FEA
WSR2R0400FEA Vishay
doc30101.pdf
Виробник: Vishay
Res Metal Strip 4527 0.04 Ohm 1% 2W ±75ppm/°C Sulfur Resistant J-Lead SMD T/R Automotive AEC-Q200
на замовлення 3000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: VISHAY - WSR2R0400FEA - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.04 ohm, WSR Series, 4527 [Metrisch 11470], 2 W, ± 1%, tariffCode: 85332100, Produkthöhe: 2.41mm, rohsCompliant: YES, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 4527 [Metrisch 11470], Widerstandstechnologie: Metallband, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q200, Nennleistung: 2W, isCanonical: Y, Widerstand: 0.04ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -65°C, Widerstandstoleranz: ± 1%, Temperaturkoeffizient: ± 75ppm/°C, Produktlänge: 11.56mm, euEccn: NLR, Widerstandselement: Metallband, Produktpalette: WSR Series, productTraceability: No, Betriebstemperatur, max.: 275°C, Produktbreite: 6.98mm, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
WSR2R0400FEA WSR2R0400FEA Виробник : Vishay doc30101.pdf Res Metal Strip 4527 0.04 Ohm 1% 2W ±75ppm/°C Sulfur Resistant J-Lead SMD T/R Automotive AEC-Q200
Кількість Ціна
WSR2R0400FEA WSR2R0400FEA Виробник : Vishay id-8972982-wsr.pdf Res Metal Strip 4527 0.04 Ohm 1% 2W ±75ppm/°C Sulfur Resistant J-Lead SMD T/R Automotive AEC-Q200
Мінімальне замовлення: 190
на замовлення 174 шт:
Мінімальне замовлення: 10
Мінімальне замовлення: 3
WSR2R0400FEA WSR2R0400FEA Виробник : Vishay Dale wsr.pdf Description: RES 0.04 OHM 1% 2W 4527
Packaging: Cut Tape (CT)
Power (Watts): 2W
Tolerance: ±1%
Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Package / Case: 4527 J-Lead
Temperature Coefficient: ±75ppm/°C
Size / Dimension: 0.455" L x 0.275" W (11.56mm x 6.98mm)
Composition: Metal Element
Operating Temperature: -65°C ~ 275°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 4527
Height - Seated (Max): 0.100" (2.54mm)
Part Status: Active
Resistance: 40 mOhms
Мінімальне замовлення: 3
WSR2R0400FEA WSR2R0400FEA Виробник : VISHAY VISH-S-A0020332089-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: VISHAY - WSR2R0400FEA - Strommesswiderstand, Oberflächenmontage, 0.04 ohm, WSR Series, 4527 [Metrisch 11470], 2 W, ± 1%
tariffCode: 85332100
Produkthöhe: 2.41mm
rohsCompliant: YES
Bauform/Gehäuse des Widerstands: 4527 [Metrisch 11470]
Widerstandstechnologie: Metallband
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q200
Nennleistung: 2W
isCanonical: Y
Widerstand: 0.04ohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -65°C
Widerstandstoleranz: ± 1%
Temperaturkoeffizient: ± 75ppm/°C
Produktlänge: 11.56mm
euEccn: NLR
Widerstandselement: Metallband
Produktpalette: WSR Series
productTraceability: No
Betriebstemperatur, max.: 275°C
Produktbreite: 6.98mm
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 84 шт:
Мінімальне замовлення: 7
на замовлення 174 шт:
tariffCode: 85332100
Produkthöhe: 2.41mm
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q200
Nennleistung: 2W
isCanonical: N
Widerstand: 0.04ohm
usEccn: EAR99
Widerstandstoleranz: ± 1%
Produktlänge: 11.56mm
euEccn: NLR
Produktpalette: WSR Series
productTraceability: No
Produktbreite: 6.98mm
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 84 шт:
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 2W
Tolerance: ±1%
Package / Case: 4527 J-Lead
Composition: Metal Element
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 4527
Part Status: Active
Resistance: 40 mOhms