X9250US24Z-2.7T1
X9250US24Z-2.7T1 Renesas Electronics Corporation
x9250
Виробник: Renesas Electronics Corporation
Description: IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 24SOIC
Resistance (Ohms): 50k
Tolerance: ±20%
Features: Selectable Address
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Non-Volatile
Interface: SPI
Configuration: Potentiometer
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: ±2.7V ~ 5.5V
Taper: Linear
Supplier Device Package: 24-SOIC
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 150
Temperature Coefficient (Typ): ±300ppm/°C
Number of Circuits: 4
DigiKey Programmable: Not Verified
на замовлення 2000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 24SOIC, Resistance (Ohms): 50k, Tolerance: ±20%, Features: Selectable Address, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Memory Type: Non-Volatile, Interface: SPI, Configuration: Potentiometer, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C, Number of Taps: 256, Voltage - Supply: ±2.7V ~ 5.5V, Taper: Linear, Supplier Device Package: 24-SOIC, Resistance - Wiper (Ohms) (Typ): 150, Temperature Coefficient (Typ): ±300ppm/°C, Number of Circuits: 4, DigiKey Programmable: Not Verified.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 460 шт:
Кількість Ціна
Resistance (Ohms): 50k
Tolerance: ±20%
Features: Selectable Address
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Memory Type: Non-Volatile
Interface: SPI
Configuration: Potentiometer
Number of Taps: 256
Voltage - Supply: ±2.7V ~ 5.5V
Taper: Linear