Продукція > INFINEON > XC164CS16F40FBBFXQMA1
XC164CS16F40FBBFXQMA1
XC164CS16F40FBBFXQMA1 INFINEON
1648156.pdf
Виробник: INFINEON
Description: INFINEON - XC164CS16F40FBBFXQMA1 - 16-Bit-Mikrocontroller, XC166 Family XC164CS Series Microcontrollers, C166, 16 Bit, 40 MHz
tariffCode: 85423190
rohsCompliant: YES
ADC-Auflösung: 10 Bit
IC-Montage: Oberflächenmontage
Bausteinkern: C166
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: AEC-Q100
IC-Gehäuse / Bauform: TQFP
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -40°C
ADC-Kanäle: 12Channels
Programmspeichergröße: 128KB
Versorgungsspannung, min.: 2.3V
Betriebsfrequenz, max.: 40MHz
euEccn: NLR
MCU-Familie: XC166
RAM-Speichergröße: 8KB
MCU-Baureihe: XC164CS
Anzahl der Ein-/Ausgänge: 79I/O's
Anzahl der Pins: 100Pins
Datenbusbreite: 16 Bit
Produktpalette: XC166 Family XC164CS Series Microcontrollers
productTraceability: No
Versorgungsspannung, max.: 2.7V
Schnittstellen: CAN, SPI, USART
Betriebstemperatur, max.: 85°C
на замовлення 68 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: INFINEON - XC164CS16F40FBBFXQMA1 - 16-Bit-Mikrocontroller, XC166 Family XC164CS Series Microcontrollers, C166, 16 Bit, 40 MHz, tariffCode: 85423190, rohsCompliant: YES, ADC-Auflösung: 10 Bit, IC-Montage: Oberflächenmontage, Bausteinkern: C166, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q100, IC-Gehäuse / Bauform: TQFP, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -40°C, ADC-Kanäle: 12Channels, Programmspeichergröße: 128KB, Versorgungsspannung, min.: 2.3V, Betriebsfrequenz, max.: 40MHz, euEccn: NLR, MCU-Familie: XC166, RAM-Speichergröße: 8KB, MCU-Baureihe: XC164CS, Anzahl der Ein-/Ausgänge: 79I/O's, Anzahl der Pins: 100Pins, Datenbusbreite: 16 Bit, Produktpalette: XC166 Family XC164CS Series Microcontrollers, productTraceability: No, Versorgungsspannung, max.: 2.7V, Schnittstellen: CAN, SPI, USART, Betriebstemperatur, max.: 85°C.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
XC164CS16F40FBBFXQMA1 Виробник : Infineon Technologies xc164cs-pb.pdf?fileId=db3a304412b407950112b40ae68206b9 16-bit Microcontrollers - MCU 16-Bit Single-Chip 5V 40MHz Flash
на замовлення 2463 шт:
Кількість Ціна
Packaging: Tray
Package / Case: 100-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 40MHz
Program Memory Size: 128KB (128K x 8)
RAM Size: 8K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.35V ~ 2.7V