XC9142D52CER-G
XC9142D52CER-G Torex Semiconductor Ltd
xc9142.pdf
Виробник: Torex Semiconductor Ltd
Description: IC REG BOOST 5.2V 500MA 6USPC
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 6-UFDFN Exposed Pad
Function: Step-Up
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.2MHz
Voltage - Input (Max): 6V
Topology: Boost
Supplier Device Package: 6-USPC (1.8x2)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 0.65V
Voltage - Output (Min/Fixed): 5.2V
на замовлення 100 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC REG BOOST 5.2V 500MA 6USPC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6-UFDFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Up, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 1.2MHz, Voltage - Input (Max): 6V, Topology: Boost, Supplier Device Package: 6-USPC (1.8x2), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 0.65V, Voltage - Output (Min/Fixed): 5.2V.
Інші пропозиції XC9142D52CER-G
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
XC9142D52CER-G XC9142D52CER-G Виробник : Torex Semiconductor Ltd xc9142.pdf Description: IC REG BOOST 5.2V 500MA 6USPC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Function: Step-Up
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.2MHz
Voltage - Input (Max): 6V
Topology: Boost
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 0.65V