XCSLF3535513 Schneider Electric
c4a2789cfc1e400c134de6f8062954090bf0fb6b.pdf
Виробник: Schneider Electric
Description: METAL INTER, LOCK W/ POWER, 24 V
Packaging: Box
Voltage Rating: 240VAC, 24VDC
Current Rating (Amps): 750mA (AC), 550mA (DC)
Circuit: 3PST-2NO/1NC
Type: Key Locking
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Cable Leads
Actuator Type: Panel Disconnect
Approval Agency: CSA, UL
Ingress Protection: IP66 - Dust Tight, Waterproof
Part Status: Active
Conduit Thread Size: 1/2" NPT
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Standard Safety Switches, Description: Safety switch: bolting; XCSLF; NC + NO x2; IP66; metal; red; 24VDC, Type of safety switch: bolting, Manufacturer series: XCSLF, Contacts configuration: NC + NO x2, Safety switches features: no key; power to lock, Number of key entry slots: 2, IP rating: IP66, Electrical connection: 1/2NPT x3, Body material: metal, Colour: red, Contacts electrical parameters: 240V AC / 0.75A; 250V DC / 100mA, Supply voltage: 24V AC; 24V DC, Operating temperature: -25...60°C, Related items: XCSZ01; XCSZ02; XCSZ03; XCSZ05, Force: 3kN, Trade name: PREVENTA.
Інші пропозиції XCSLF3535513
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
XCSLF3535513 XCSLF3535513 Виробник : Telemecanique XCSLF3535513_document.pdf Interlock Switches Metal Inter, Lock w/ Power, 24 Vac/dc
товару немає в наявності
XCSLF3535513 Виробник : TELEMECANIQUE SENSORS XCS-EN.pdf Category: Standard Safety Switches
Description: Safety switch: bolting; XCSLF; NC + NO x2; IP66; metal; red; 24VDC
Type of safety switch: bolting
Manufacturer series: XCSLF
Contacts configuration: NC + NO x2
Safety switches features: no key; power to lock
Number of key entry slots: 2
IP rating: IP66
Electrical connection: 1/2NPT x3
Body material: metal
Colour: red
Contacts electrical parameters: 240V AC / 0.75A; 250V DC / 100mA
Supply voltage: 24V AC; 24V DC
Operating temperature: -25...60°C