XDR-150E-12
XDR-150E-12 MEAN WELL
XDR-150E.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Din Rail Mounting Power Supplies
Description: Power supply: switching; for DIN rail; 132W; 12VDC; 11A; 85÷264VAC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for DIN rail
Power: 132W
Output voltage: 12V DC
Output voltage range: 12...15V DC
Output current: 11A
Supply voltage: 85...264V AC; 120...370V DC
Electrical connection: screw terminals
Mounting: for DIN rail mounting
Body dimensions: 30x125.2x116mm
Number of outputs: 1
Operating temperature: -40...70°C
Protection: anti-overload OLP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 89%
Additional functions: output voltage correctness indication (NO contact)
Manufacturer series: XDR-150E
Caution!: rated parameters obtained at full load
на замовлення 101 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MEAN WELL - XDR-150E-12 - AC/DC-Netzteil für DIN-Schienenmontage, ITE, Industrie & Laborausrüstung, 1 Ausgang, 132 W, 12 V, tariffCode: 85044083, Ausgangsstrom - Ausgang 2: -, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung - Ausgang 4: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: TBA, Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 264V AC, euEccn: NLR, Ausgangsspannung - Ausgang 3: -, Ausgangsstrom - Ausgang 3: -, Stromversorgungsausgang: Fest, Produktpalette: XDR-150E Series, Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12V, productTraceability: No, Ausgangsspannung - Ausgang 2: -, Ausgangsstrom - Ausgang 1: 11A, Anwendungen für das Netzteil: ITE, Industrie & Laborausrüstung, Ausgangsleistung, max.: 132W, Ausgangsstrom - Ausgang 4: -, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
XDR-150E-12 XDR-150E-12 Виробник : MEAN WELL AC/DC, 132W, Вхід: 85-264VAC/120-370VDC, Вихід: 12В/11A, розміри 30х125.2х116 мм, -40...+70 С Група товару: AC/DC-перетворювачі на DIN-рейку Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
на замовлення 27 шт:
термін постачання 5 дні (днів)
Кількість Ціна
XDR-150E-12 XDR-150E-12 Виробник : MEAN WELL AC/DC, 132W, Вхід: 85-264VAC/120-370VDC, Вихід: 12В/11A, розміри 30х125.2х116 мм, -40...+70 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
на замовлення 27 шт:
термін постачання 5 дні (днів)
XDR-150E-12 XDR-150E-12 Виробник : MEAN WELL Power Supplies - DIN Rail Mount 120-132W 12V 10-11A Slim Width OVC III
на замовлення 19 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
XDR-150E-12 XDR-150E-12 Виробник : MEAN WELL Description: MEAN WELL - XDR-150E-12 - AC/DC-Netzteil für DIN-Schienenmontage, ITE, Industrie & Laborausrüstung, 1 Ausgang, 132 W, 12 V
tariffCode: 85044083
Ausgangsstrom - Ausgang 2: -
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung - Ausgang 4: -
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
Anzahl der Ausgänge: 1 Ausgang
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
AC-Eingangsspannung: 85V AC bis 264V AC
euEccn: NLR
Ausgangsspannung - Ausgang 3: -
Ausgangsstrom - Ausgang 3: -
Stromversorgungsausgang: Fest
Produktpalette: XDR-150E Series
Ausgangsspannung - Ausgang 1: 12V
productTraceability: No
Ausgangsspannung - Ausgang 2: -
Ausgangsstrom - Ausgang 1: 11A
Anwendungen für das Netzteil: ITE, Industrie & Laborausrüstung
Ausgangsleistung, max.: 132W
Ausgangsstrom - Ausgang 4: -
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 20 шт:
XDR-150E-12 XDR-150E-12 Виробник : Mean-Well USA, Inc. xdr150espec.pdf AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 11A 132W
на замовлення 2 шт:
на замовлення 2 шт: