Продукція > MEAN WELL > XDR-480-24LA
XDR-480-24LA MEAN WELL
Виробник: MEAN WELL
Category: Din Rail Mounting Power Supplies
Description: Power supply: switching; for DIN rail; 480W; 24VDC; 40A; 85÷305VAC
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for DIN rail
Power: 480W
Output voltage: 24V DC
Output current: 40A
Supply voltage: 80...431V DC; 85...305V AC
Electrical connection: spring-loaded terminals
Mounting: for DIN rail mounting
Body dimensions: 48x125.2x125mm
Number of outputs: 1
Operating temperature: -40...85°C
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 95.5%
Manufacturer series: XDR-480
Output voltage range: 24...29V DC
Additional functions: active PFC; Modbus; remote ON/OFF control
Написати відгук
Category: Din Rail Mounting Power Supplies, Description: Power supply: switching; for DIN rail; 480W; 24VDC; 40A; 85÷305VAC, Type of power supply: switching, Kind of power supply: for DIN rail, Power: 480W, Output voltage: 24V DC, Output current: 40A, Supply voltage: 80...431V DC; 85...305V AC, Electrical connection: spring-loaded terminals, Mounting: for DIN rail mounting, Body dimensions: 48x125.2x125mm, Number of outputs: 1, Operating temperature: -40...85°C, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Efficiency: 95.5%, Manufacturer series: XDR-480, Output voltage range: 24...29V DC, Additional functions: active PFC; Modbus; remote ON/OFF control.