Продукція > COILCRAFT > XGL4020-682MEC
XGL4020-682MEC
XGL4020-682MEC Coilcraft
xgl4020.pdf
Виробник: Coilcraft
Description: FIXED IND 6.8UH 4.2A 70MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Strip
Package / Case: 1616 (4040 Metric)
Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Type: Molded
Operating Temperature: -40°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR): 70mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 21MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 3.4A
Material - Core: Metal Composite
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 1616
Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 4.2 A
на замовлення 3006 шт:
Написати відгук
Description: FIXED IND 6.8UH 4.2A 70MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Strip, Package / Case: 1616 (4040 Metric), Size / Dimension: 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -40°C ~ 165°C, DC Resistance (DCR): 70mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 21MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 3.4A, Material - Core: Metal Composite, Inductance Frequency - Test: 1 MHz, Supplier Device Package: 1616, Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm), Part Status: Active, Inductance: 6.8 µH, Current Rating (Amps): 4.2 A.