XLC-60-12-S
XLC-60-12-S MEAN WELL USA Inc.
XLC60spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: O/P +12V/5A
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 6.93" L x 1.77" W x 1.26" H (176.0mm x 45.0mm x 32.0mm)
Voltage - Output: 12V
Type: Constant Voltage
Operating Temperature: -25°C ~ 90°C (With Derating)
Termination Style: Terminal Block
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, UKCA
Efficiency: 86%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 5A
Voltage - Input (Min): 110VAC
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Standard Number: UL 8750
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: LED Power Supplies, Description: Power supply: switching; LED; 60W; 12VDC; 0÷5A; 155÷400VDC; XLC-60, Type of power supply: switching, Application: LED, Kind of power supply: LED, Power: 60W, Output voltage: 12V DC, Output current: 0...5A, Supply voltage: 155...400V DC, Body dimensions: 176x45x32mm, Manufacturer series: XLC-60, Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Operating temperature: -25...90°C, Electrical connection: spring-loaded terminals, Number of outputs: 1, Additional functions: PFC, Efficiency: 86%, Power consumption without load: .
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
XLC-60-12-S XLC-60-12-S Виробник : MEAN WELL XLC60spec.pdf LED Power Supplies 60W 110-305Vac 12V 5A CV DIP Switch W/Strain-Relief
на замовлення 11 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
XLC-60-12-S XLC-60-12-S Виробник : MEAN WELL XLC60spec.pdf Description: MEAN WELL - XLC-60-12-S - LED-Treiber, mit Zugentlastung, LED-Beleuchtung, 60 W, 12 VDC, 5 A, Konstantspannung, 110 V
tariffCode: 85044095
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 12VDC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 5A
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 305V
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantspannung
Eingangsspannung, min.: 110V
Produktpalette: XLC-60 Series
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 60W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 8 шт:
XLC-60-12-S XLC-60-12-S Виробник : MEAN WELL XLC-60-spec.pdf AC/DC, 60W, Вхід: 110-305VAC/155-431VDC, Вихід: 12V/5A, розміри 176x45x32 мм, -25...+90 С Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
XLC-60-12-S XLC-60-12-S Виробник : MEAN WELL XLC-60-spec.pdf AC/DC, 60W, Вхід: 110-305VAC/155-431VDC, Вихід: 12V/5A, розміри 176x45x32 мм, -25...+90 С Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт
товару немає в наявності
XLC-60-12-S XLC-60-12-S Виробник : MEAN WELL XLC-60-spec.pdf Category: LED Power Supplies
Description: Power supply: switching; LED; 60W; 12VDC; 0÷5A; 155÷400VDC; XLC-60
Type of power supply: switching
Application: LED
Kind of power supply: LED
Power: 60W
Output voltage: 12V DC
Output current: 0...5A
Supply voltage: 155...400V DC
Body dimensions: 176x45x32mm
Manufacturer series: XLC-60
Protection: anti-overload OPP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Operating temperature: -25...90°C
Electrical connection: spring-loaded terminals
Number of outputs: 1
Additional functions: PFC
Efficiency: 86%
Power consumption without load: <0.5W