XLC-60-H-BS
XLC-60-H-BS MEAN WELL USA Inc.
XLC60spec.pdf
Виробник: MEAN WELL USA Inc.
Description: O/P +9~54V 900~1700MA
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 6.93" L x 1.77" W x 1.26" H (176.0mm x 45.0mm x 32.0mm)
Voltage - Output: 9 ~ 54V
Type: Constant Power
Operating Temperature: -25°C ~ 90°C (With Derating)
Termination Style: Terminal Block
Voltage - Input (Max): 305VAC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, UKCA
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.7A
Voltage - Input (Min): 110VAC
Power (Watts): 60 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3.75 kV
Standard Number: UL 8750
на замовлення 20 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: O/P +9~54V 900~1700MA, Features: OCP, OTP, OVP, SCP, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 6.93" L x 1.77" W x 1.26" H (176.0mm x 45.0mm x 32.0mm), Voltage - Output: 9 ~ 54V, Type: Constant Power, Operating Temperature: -25°C ~ 90°C (With Derating), Termination Style: Terminal Block, Voltage - Input (Max): 305VAC, Approval Agency: CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, UKCA, Efficiency: 90%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 1.7A, Voltage - Input (Min): 110VAC, Power (Watts): 60 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3.75 kV, Standard Number: UL 8750.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
XLC-60-H-BS XLC-60-H-BS Виробник : MEAN WELL XLC60spec.pdf LED Power Supplies 60W 110-305Vac 9-54V 0.9-1.7A CP DIP Switch 3in1 Dimming W/Strain-Relief
на замовлення 10 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
XLC-60-H-BS XLC-60-H-BS Виробник : MEAN WELL XLC60spec.pdf Description: MEAN WELL - XLC-60-H-BS - LED-Treiber, IO einstellbar mit 3-in-1-Dimmung, LED-Beleuchtung, 60 W, 54 VDC, 1.4 A
tariffCode: 85044095
rohsCompliant: YES
Ausgangsspannung, max.: 54VDC
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 1.4A
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, max.: 305V
euEccn: NLR
LED-Treiber-Modus: Konstantleistung
Eingangsspannung, min.: 110V
Produktpalette: XLC-60 Series
productTraceability: No
Anwendungen für das Netzteil: LED-Beleuchtung
Ausgangsleistung, max.: 60W
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 10 шт:
XLC-60-H-BS XLC-60-H-BS Виробник : MEAN WELL XLC60spec.pdf AC/DC, 60W, Вхід: 110-305VAC/155-400VDC, Вихід: 1.4A (0.6...1.7A)/9...54V, розміри 176x45x32 мм, -25...+90 С, Io select. by dip-switch and 3-in-1 dimming Група товару: AC/DC-перетворювачі для LED Од. вим: шт
кількість в упаковці: 1 шт
товару немає в наявності
XLC-60-H-BS XLC-60-H-BS Виробник : MEAN WELL XLC60spec.pdf AC/DC, 60W, Вхід: 110-305VAC/155-400VDC, Вихід: 1.4A (0.6...1.7A)/9...54V, розміри 176x45x32 мм, -25...+90 С, Io select. by dip-switch and 3-in-1 dimming Група товару: MEAN WELL Од. вим: шт