XMLB160D2C11 Schneider Electric
Виробник: Schneider Electric
Description: PRESSURE SWITCH XML +OPTIONS
Packaging: Box
Package / Case: Module
Operating Pressure: 145PSI ~ 2320.6PSI (1000kPa ~ 16000kPa)
Pressure Type: Switch
Accuracy: ±2%
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (TA)
Termination Style: Connector
Port Size: Female - 1/4" (6.35mm) G
Applications: Industrial Automation
Port Style: Threaded
Maximum Pressure: 5221.36PSI (36000kPa)
Part Status: Active
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PRESSURE SWITCH XML +OPTIONS, Packaging: Box, Package / Case: Module, Operating Pressure: 145PSI ~ 2320.6PSI (1000kPa ~ 16000kPa), Pressure Type: Switch, Accuracy: ±2%, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (TA), Termination Style: Connector, Port Size: Female - 1/4" (6.35mm) G, Applications: Industrial Automation, Port Style: Threaded, Maximum Pressure: 5221.36PSI (36000kPa), Part Status: Active.
Інші пропозиції XMLB160D2C11
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна |
|---|---|---|---|---|---|
XMLB160D2C11 | Виробник : Telemecanique |
Pressure Sensors - Industrial PRESSURE SWITCH XML |
товару немає в наявності |
XMLB160D2C11 | Виробник : TELEMECANIQUE SENSORS |
Category: Pressure switchesDescription: Automation module: pressure switch; pressure; 10÷160bar; G1/4" Type of automation module: pressure switch Controlled parameter: pressure Pressure setting range: 10...160bar Kind of output 1: SPDT IP rating: IP66 Mounting: G1/4" Operating temperature: -25...70°C |