Продукція > MEAN WELL > XTR-480-24PI
XTR-480-24PI
XTR-480-24PI MEAN WELL
XTR-480.pdf
Виробник: MEAN WELL
Category: Din Rail Mounting Power Supplies
Description: Power supply: switching; for DIN rail; 480W; 24VDC; 0÷20A; OUT: 1
Type of power supply: switching
Kind of power supply: for DIN rail
Power: 480W
Output voltage: 24V DC
Output current: 0...20A
Supply voltage: 450...800V DC
Electrical connection: push-in terminals
Mounting: for DIN rail mounting
Body dimensions: 125.2x63x125mm
Number of outputs: 1
Operating temperature: -40...85°C
Protection: anti-overload OLP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP
Efficiency: 94%
Manufacturer series: XTR-480
Caution!: rated parameters obtained at full load
Voltage between phases (for three phase system): 320 x 600V AC
Output voltage range: 24...29V DC
Additional functions: output voltage correctness indication (NO contact); parallel function
Kind of case: slim
на замовлення 4 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Din Rail Mounting Power Supplies, Description: Power supply: switching; for DIN rail; 480W; 24VDC; 0÷20A; OUT: 1, Type of power supply: switching, Kind of power supply: for DIN rail, Power: 480W, Output voltage: 24V DC, Output current: 0...20A, Supply voltage: 450...800V DC, Electrical connection: push-in terminals, Mounting: for DIN rail mounting, Body dimensions: 125.2x63x125mm, Number of outputs: 1, Operating temperature: -40...85°C, Protection: anti-overload OLP; anti-overvoltage OVP; overheating OTP; short circuit protection SCP, Efficiency: 94%, Manufacturer series: XTR-480, Caution!: rated parameters obtained at full load, Voltage between phases (for three phase system): 320 x 600V AC, Output voltage range: 24...29V DC, Additional functions: output voltage correctness indication (NO contact); parallel function, Kind of case: slim.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
XTR-480-24PI XTR-480-24PI Виробник : MEAN WELL XTR_Series.pdf Power Supplies - DIN Rail Mount 480W 3phase 320-600Vac 24V 20A Push In terminal
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
XTR-480-24PI XTR-480-24PI Виробник : MEAN WELL USA Inc. XTR_Series.pdf Description: O/P +24V20A
Power (Watts): 480W
Features: PFC, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 4.92" L x 2.48" W x 4.93" H (125.0mm x 63.0mm x 125.2mm)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Laboratory
Input Type: AC or DC
Approval Agency: CB, CCC, CE, cULus, EAC, KC, TUV, UKCA
Efficiency: 94%
Current - Output (Max): 20A
Voltage - Output 1: 24V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4.87 kV
Standard Number: 61010-1; 62368-1
AC Voltage - Input: 320 ~ 600 VAC (3 Phase)
DC Voltage - Input (Min): 450V
DC Voltage - Input (Max): 800V