XY2CH13270H29
XY2CH13270H29 TELEMECANIQUE SENSORS
XY2C-EN.pdf
Виробник: TELEMECANIQUE SENSORS
Category: Line Operated Safety Switches
Description: Safety switch: singlesided rope switch; NC x2; XY2CH; -25÷70°C
Manufacturer series: XY2CH
IP rating: IP67
Electrical connection: M20
Trade name: PREVENTA
Body material: metal
Contacts configuration: NC x2
Type of safety switch: singlesided rope switch
Kind of actuator: with reset
Operating temperature: -25...70°C
Contacts electrical parameters: 240V AC / 3A; 250V DC / 0.27A
Line: 30m - single side mounting switch
Colour: grey; red
на замовлення 20 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Написати відгук
Category: Line Operated Safety Switches, Description: Safety switch: singlesided rope switch; NC x2; XY2CH; -25÷70°C, Manufacturer series: XY2CH, IP rating: IP67, Electrical connection: M20, Trade name: PREVENTA, Body material: metal, Contacts configuration: NC x2, Type of safety switch: singlesided rope switch, Kind of actuator: with reset, Operating temperature: -25...70°C, Contacts electrical parameters: 240V AC / 3A; 250V DC / 0.27A, Line: 30m - single side mounting switch, Colour: grey; red.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
на замовлення 4 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Features: Push Button Emergency Stop Switch
Packaging: Box
Current Rating (Amps): 3A (AC), 270mA (DC)
Circuit: DPST-NC
Switch Function: On-Off
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Ingress Protection: IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Voltage Rating - AC: 240V
Voltage Rating - DC: 250V