Продукція > TDK CORPORATION > YFF18AC0J105MT0Y0E
YFF18AC0J105MT0Y0E
YFF18AC0J105MT0Y0E TDK Corporation
3tf_automotive_general_yff-ac_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: FEED THROUGH FILTR,0603,6.3V,1UF
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 6.3V
Package / Case: 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Temperature Coefficient: ±2.5ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Ratings: AEC-Q200
Height (Max): 0.028" (0.70mm)
DC Resistance (DCR) (Max): 20mOhm
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Current: 2 A
на замовлення 4000 шт:
Написати відгук
Description: TDK - YFF18AC0J105MT0Y0E - Durchführungskondensator, 1 µF, 6.3 V, 2 A, 0603 [Metrisch 1608], Oberflächenmontage, ± 20%, tariffCode: 85322400, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Kondensatormontage: Oberflächenmontage, DC-Widerstand, max.: 0.02ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Nennstrom: 2A, Dielektrikum: -, euEccn: NLR, Kapazität: 1µF, Isolationswiderstand: -, Produktpalette: YFF-AC Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Nennspannung: 6.3V, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Bauform - Kondensator: 0603 [Metrisch 1608], SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
YFF18AC0J105MT0Y0E YFF18AC0J105MT0Y0E Виробник : TDK 3tf_automotive_general_yff-ac_en.pdf Description: TDK - YFF18AC0J105MT0Y0E - Durchführungskondensator, 1 µF, 6.3 V, 2 A, 0603 [Metrisch 1608], Oberflächenmontage, ± 20%
tariffCode: 85322400
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Kondensatormontage: Oberflächenmontage
DC-Widerstand, max.: 0.02ohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Nennstrom: 2A
Dielektrikum: -
euEccn: NLR
Kapazität: 1µF
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Nennspannung: 6.3V
Betriebstemperatur, max.: 125°C
Bauform - Kondensator: 0603 [Metrisch 1608]
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
tariffCode: 85322400
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
DC-Widerstand, max.: 0.02ohm
usEccn: EAR99
Nennstrom: 2A
Dielektrikum: -
euEccn: NLR
Kapazität: 1µF
Nennspannung: 6.3V
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 95
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 6.3V
Mounting Type: Surface Mount
Ratings: AEC-Q200
Height (Max): 0.028" (0.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Current: 2 A