Продукція > TDK CORPORATION > YFF31AH2A105MT0Y0N
YFF31AH2A105MT0Y0N
YFF31AH2A105MT0Y0N TDK Corporation
3tf_automotive_power_yff-ah_en.pdf
Виробник: TDK Corporation
Description: CAP FEEDTHRU 1UF 20% 100V 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Insertion Loss: 40dB @ 800kHz ~ 2GHz
Ratings: AEC-Q200
Height (Max): 0.059" (1.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Current: 6 A
на замовлення 58000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TDK - YFF31AH2A105MT0Y0N - Durchführungskondensator, 1 µF, 100 V, 6 A, 1206 [Metrisch 3216], Oberflächenmontage, ± 20%, tariffCode: 85322400, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Kondensatormontage: Oberflächenmontage, DC-Widerstand, max.: 5000µohm, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Nennstrom: 6A, Dielektrikum: -, euEccn: NLR, Kapazität: 1µF, Isolationswiderstand: -, Produktpalette: YFF-AH Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Nennspannung: 100V, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Bauform - Kondensator: 1206 [Metrisch 3216], SVHC: No SVHC (04-Feb-2026).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
YFF31AH2A105MT0Y0N YFF31AH2A105MT0Y0N Виробник : TDK 2943830.pdf Description: TDK - YFF31AH2A105MT0Y0N - Durchführungskondensator, 1 µF, 100 V, 6 A, 1206 [Metrisch 3216], Oberflächenmontage, ± 20%
tariffCode: 85322400
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Kondensatormontage: Oberflächenmontage
DC-Widerstand, max.: 0.005ohm
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Nennstrom: 6A
Dielektrikum: -
euEccn: NLR
Kapazität: 1µF
Isolationswiderstand: -
Produktpalette: YFF-AH Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Nennspannung: 100V
Betriebstemperatur, max.: 125°C
Bauform - Kondensator: 1206 [Metrisch 3216]
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Description: Filter: anti-interference; 1uF; R: 5mΩ; SMD; 100VDC; 6A; ±20%; 1206
Type of filter: anti-interference
Capacitance: 1µF
Resistance: 5mΩ
Mounting: SMD
Operating voltage: 100V DC
Max. operating current: 6A
Tolerance: ±20%
Case - inch: 1206
Case - mm: 3216
Conform to the norm: AEC-Q200
Operating temperature: -55...125°C
Мінімальне замовлення: 9
YFF31AH2A105MT0Y0N YFF31AH2A105MT0Y0N Виробник : TDK Corporation 3tf_automotive_power_yff-ah_en.pdf Description: CAP FEEDTHRU 1UF 20% 100V 1206
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 100V
Mounting Type: Surface Mount
Ratings: AEC-Q200
Height (Max): 0.059" (1.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
Current: 6 A
Мінімальне замовлення: 6
tariffCode: 85322400
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
DC-Widerstand, max.: 5000µohm
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Nennstrom: 6A
Dielektrikum: -
euEccn: NLR
Kapazität: 1µF
Isolationswiderstand: -
Produktpalette: YFF-AH Series
Nennspannung: 100V
SVHC: No SVHC (04-Feb-2026)
Мінімальне замовлення: 16
YFF31AH2A105MT0Y0N YFF31AH2A105MT0Y0N Виробник : TDK 3tf_automotive_power_yff-ah_en.pdf EMI Feedthrough Filters 1206 100V 1.0uF 20% X7S AEC-Q200