Продукція > ZILOG > Z16F6411FI20SG
Z16F6411FI20SG Zilog
ZNEO%C2%AE_Z16F_Series.pdf
Виробник: Zilog
QFP 80/64K FLASH Z16F W/4K RAM, 2 UARTS, 12 CH 10 BIT A/D, EXT. INTERFACE Z16F6411FI20SG
кількість в упаковці: 66 шт
Написати відгук
Description: IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80QFP, Packaging: Tray, Package / Case: 80-BQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 64KB (64K x 8), RAM Size: 4K x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: ZNEO, Data Converters: A/D 12x10b, Core Size: 16-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V, Connectivity: EBI/EMI, I2C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT, Number of I/O: 60, DigiKey Programmable: Not Verified.
Інші пропозиції Z16F6411FI20SG
Packaging: Tray
Package / Case: 80-BQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 64KB (64K x 8)
RAM Size: 4K x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Core Size: 16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V