Z84C0020AEG Ixys Corporation
ps0178.pdf
Виробник: Ixys Corporation
MCU 8-bit Z80 CISC ROMLess 5V 44-Pin LQFP
Написати відгук
Description: IC MPU Z80 20MHZ 44LQFP, Packaging: Tray, Package / Case: 44-LQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (TA), Core Processor: Z80, Voltage - I/O: 5.0V, Supplier Device Package: 44-LQFP (10x10), Number of Cores/Bus Width: 1 Core, 8-Bit, Graphics Acceleration: No, Part Status: Active.
Інші пропозиції Z84C0020AEG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Z84C0020AEG Виробник : Zilog ps0178.pdf LQFP 44/20 MHZ Z80 CMOS CPU XTEMP (L/F) Z84C0020
кількість в упаковці: 160 шт
товару немає в наявності
Z84C0020AEG Z84C0020AEG Виробник : Zilog ps0178.pdf Description: IC MPU Z80 20MHZ 44LQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 44-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (TA)
Core Processor: Z80
Voltage - I/O: 5.0V
Supplier Device Package: 44-LQFP (10x10)
Number of Cores/Bus Width: 1 Core, 8-Bit
Graphics Acceleration: No
Part Status: Active
Z84C0020AEG Z84C0020AEG Виробник : ZiLOG ps0178-3412638.pdf Microprocessors - MPU 20 MHZ Z80 CMOS CPU