Продукція > ZILOG > Z8F012AHH020EG2156
Z8F012AHH020EG2156 Zilog
pb0136.pdf
Виробник: Zilog
SSOP 20/1K FLASH Z8 ENCORE! XP W/ 256B RAM AND 7-CH 10-BIT ADC, 16B NVDS, X Z8F012AHH020
кількість в упаковці: 67 шт
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 1KB FLASH 20SSOP, Packaging: Tube, Package / Case: 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 1KB (1K x 8), RAM Size: 256 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 16 x 8, Core Processor: eZ8, Data Converters: A/D 7x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V, Connectivity: IrDA, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, LVD, POR, PWM, Temp Sensor, WDT, Supplier Device Package: 20-SSOP, Number of I/O: 17, DigiKey Programmable: Not Verified.
Інші пропозиції Z8F012AHH020EG2156
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Packaging: Tube
Package / Case: 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 1KB (1K x 8)
RAM Size: 256 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Core Processor: eZ8
Data Converters: A/D 7x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V