Продукція > ZILOG > Z8F012APB020SG
Z8F012APB020SG Zilog
ps0228.pdf
Виробник: Zilog
PDIP 8/1K FLASH Z8 ENCORE! XP W/ 256B RAM, 16B NVDS AND 4-CH 10-BIT A/D, 8 Z8F012
кількість в упаковці: 50 шт
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 1KB FLASH 8DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 1KB (1K x 8), RAM Size: 256 x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 16 x 8, Core Processor: eZ8, Data Converters: A/D 4x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V, Connectivity: IrDA, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, LVD, POR, PWM, Temp Sensor, WDT, Number of I/O: 6, DigiKey Programmable: Not Verified.
Інші пропозиції Z8F012APB020SG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Z8F012APB020SG Z8F012APB020SG Виробник : Zilog ps0228.pdf Description: IC MCU 8BIT 1KB FLASH 8DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 1KB (1K x 8)
RAM Size: 256 x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Core Processor: eZ8
Data Converters: A/D 4x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V