Продукція > ZILOG > Z8F041ASB020SG
Z8F041ASB020SG Zilog
ps0228.pdf
Виробник: Zilog
SOIC 8/4K FLASH Z8 ENCORE! XP W/ 1K RAM, 128B NVDS (L/F), 8 PIN Z8F041
кількість в упаковці: 96 шт
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 4KB FLASH 8SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 4KB (4K x 8), RAM Size: 1K x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 128 x 8, Core Processor: eZ8, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V, Connectivity: IrDA, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, LVD, POR, PWM, WDT, Number of I/O: 6, DigiKey Programmable: Verified.
Інші пропозиції Z8F041ASB020SG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Z8F041ASB020SG Z8F041ASB020SG Виробник : Zilog ps0228.pdf Description: IC MCU 8BIT 4KB FLASH 8SOIC
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 4KB (4K x 8)
RAM Size: 1K x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 128 x 8
Core Processor: eZ8
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V