Продукція > ZILOG > Z8F0421HH020SG
Z8F0421HH020SG Zilog
ps0225.pdf
Виробник: Zilog
SSOP 20/4K FLASH Z8 ENCORE! XP 8K SERIES W/1K RAM, 1 UART AND 2 CH 10-BIT A Z8F0421
кількість в упаковці: 67 шт
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20SSOP, Packaging: Tube, Package / Case: 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 4KB (4K x 8), RAM Size: 1K x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: eZ8, Data Converters: A/D 2x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V, Connectivity: I2C, IrDA, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Number of I/O: 11, DigiKey Programmable: Verified.
Інші пропозиції Z8F0421HH020SG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Z8F0421HH020SG Z8F0421HH020SG Виробник : Zilog ps0225.pdf Description: IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20SSOP
Packaging: Tube
Package / Case: 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 4KB (4K x 8)
RAM Size: 1K x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Core Processor: eZ8
Data Converters: A/D 2x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V